Municipal Institution of the Kyiv Regional Council "Mostyshchenska Special Boarding School I-II Degrees", Mostysche village, Makarov District

 

Спеціальний заклад для дітей із порушенням інтелектуального розвитку, де навчаються і виховуються 65 дітей із особливими освітніми потребами (з діагнозом “Розумова відсталість легкого та помірного ступенів”, віком з 7 до 18 років). Головним завданням спеціальної школи-інтернату є забезпечення права дітей, які потребують корекції розумового розвитку, на здобуття певного освітнього рівня загальної середньої освіти шляхом спеціально організованого навчально-виховного процесу в комплексі з корекційно-розвитковою роботою, медичною реабілітацією; здійснення їх допрофесійної підготовки, формування соціально адаптованої особистості. В закладі проводяться корекційно-відновлювальні заняття з лікувальної фізкультури, розвитку мовлення, ритміки, соціально-побутового орієнтування, корекції первинних і вторинних порушень, розширення досвіду соціально-психологічної реабілітації та трудової адаптації.

Школа-інтернат співпрацює з МБО «Посланець миру» з 2012 року. Завдяки МЖКК у 2016 року було обладнано сучасну швейну майстерню для дівчаток, у 2017 році — столярну майстерню для хлопчиків. Це сприяє соціальній адаптації дітей. Завдяки компанії «Хуавей Україна» у 2017 році обладнано кабінет лікувальної фізкультури спеціальними спортивними тренажерами та інвентарем.

Трудове навчання будується з урахуванням можливостей та інтересів учнів. Після закінчення школи випускники отримують допрофесійну підготовку не з одного профілю трудового і професійного навчання, а з чотирьох.

Дівчата:

  • швея з пошиву білизни, легкого жіночого та дитячого одягу; 

  • маляр-штукатур;

  • працівник сільського господарства;

  • вишивальниця.

Хлопці:

  • столяр (деревообробне виробництво);

  • маляр-штукатур;

  • працівник сільського господарства;

  • робітник з ремонту взуття.

Після закінчення навчального закладу діти за бажанням продовжують навчання в ПТУ, працевлаштовуються батьками за місцем проживання або знаходяться на утриманні батьків по інвалідності.

На сьогодні все більше уваги приділяється дітям із вадами розвитку, адже поставлений діагноз не є крапкою у їх майбутньому. В школі працюють гуртки: танцювальний, вокальний, фольклорно-етнографічний, «Української  вишивки», «Умілі руки».  Вихователі вчать охочих дітей бісероплетінню, в’язанню гачком і спицями, ліпленню. Вміють вихованці виготовляти вироби з солоного тіста, природного матеріалу, паперу, ниток та іншого. Спортивно-масова робота включає зайнятість дітей у різних видах спорту: футбол, волейбол, настільний теніс, легка атлетика.

Сучасна інформаційна цивілізація погрожує зовсім позбавити людей, особливо дітей, необхідності рухатись. Відсутність спортивної інфраструктури є найбільшою перепоною на шляху до занять фізкультурою та популяризації здорового способу життя. Недосконалість спортивної бази  школи, обмеження фінансування спричинило зниження рівня спортивної підготовки учнів школи. Як результат — значна зношеність та морально застаріле спортивне устаткування; спортивна зала та спортивні майданчики, які розташовані біля школи, не відповідають вимогам сьогодення ні за естетичним виглядом, ні за фізкультурно-оздоровчими вимогами.

Вищезазначені причини і створили основну проблему, яку необхідно вирішити  шляхом розробки та реалізації проекту. Мета цього проекту — створення сучасних умов для занять фізкультурою та спортом на території школи, створення умов для повноцінного функціонування шкільного спортмайданчику, що спрямоване на масове залучення дітей із порушенням інтелекту до регулярних занять фізичною культурою і спортом, у тому числі — і на свіжому повітрі, які сприятимуть нормальному формуванню, гармонійному розвитку організму, що росте, зміцненню здоров’я, покращенню опірності організму до несприятливих дій зовнішнього середовища, підвищенню їх розумової та фізичної працездатності. Створення умов для фізичного розвитку учнів, для пропаганди здорового способу життя, занять спортом, проведення навчально-тренувального процесу, спортивних змагань, культурно-спортивних заходів.

Адреса дитячого будинку: вул. Квітнева,т10, с. Мостище, Макарівський р-н, Київська обл.

 Контактний номер: 4578-245 24.

Кількість дітей: 65 дітей.